Tajomstvá rakúsko-uhorskej noci

·

·

V rokoch Rakúsko-Uhorska bola dedina Gradňany pokojným a tichým miestom obklopeným temnými lesmi a hlbokými dolinami. No jedného dňa sa jej pokojný život zmenil. Dedina bola postihnutá rôznymi nešťastiami – dobytok náhle umieral, ľudia hlásili zvláštne stopy na zemi a nocami boli počuť strašné kriky.

Chýry o upírovi, ktorý cícal krv z dobytka a dedinčanov, sa rýchlo rozšírili po celej dedine. Mnohí nechceli veriť, že by také stvorenie mohlo v skutočnosti existovať, no podozrivé udalosti pokračovali. Starosta dediny, pán Gregor, povolal skupinu lovcov a nažídal ich, aby našli a zneškodnili túto hrozbu.

Po niekoľkých dňoch pátrania sa jednému z lovčích podarilo objaviť tajnú jaskyňu v srdci hory nad dedinou. V tej jaskyni boli stopy po upírovi, krvavé oblečenie a zbytky obetí. Lovci sa rozhodli v noci strážiť jaskyňu a chytiť upíra.

Keď sa noc začala prehlbovať, z jaskyne vyšiel muž stredného veku v tmavom oblečení, s bledou pokožkou a červenými očami. Lovci naňho zaútočili, ale upír bol veľmi silný a zranil niekoľko z nich. Po tuhom boji sa lovcom podarilo upíra poraziť, no namiesto toho, aby umrel, upír sa premenil na mrak dymu a zmizol.

Napriek tomu, že lovci upíra nezabili, útoky na dedinčanov ustali. Dedina opäť našla svoj pokoj. Ale strach stále pretrvával. Čo ak sa upír vráti?

Niekoľko mesiacov neskôr bola susedná dedina postihnutá rovnakými udalosťami. Ľudia z Gradňan vedeli, čo to znamená. Upír sa presunul do novej oblasti a začal opäť útočiť.

Mnoho skupín lovcov sa pokúsilo upíra zastaviť, no nikdy sa ho nepodarilo definitívne poraziť. Upír bol ako duch, ktorý sa vždy dokázal vyhnúť smrti. Nakoniec zmizol bez stopy a nikdy viac nebol vidieť.

História o upírovi z dediny Hradňany je do dnes obklopená mýtom a tajomstvom. Nikto nevie, kde sa upír skryl a či sa niekedy vráti. Dedinské deti sú strašené, aby po západe slnka nechodili samy von a starejšie generácie si do dnes pamätajú hrozné udalosti, ktoré dedinu postihli. Toto je príbeh, ktorý je do dnes zabudnutý, ale stále žije v pamäti tých, ktorí ho zažili.Posledné príbehy

Pripojte sa k nám pri objavovaní najnovších príbehov