Zombie na juhu Európy

·

·

Rok 1412, južná Európa. V malej, izolovanej dedine uprostred hustých lesov bola dobre známa tajomná legenda. Hovorilo sa, že každý rok, v istý deň, dedina prežíva svoju najtemnejšiu noc.

Bolo to obdobie, keď mnohí obyvatelia dediny zmizli. Niektorí tvrdili, že videli ich blúdiť po lese, s bledými tvárami, krvavými očami a ťahavými rukami, hľadajúcimi ľudské mäso. Iní tvrdili, že tieto bytosti nie sú ničím iným, ako obyvateľmi dediny, ktorí boli premenení na živé mrtvoly, alebo ako ich volali miestni – zombíci.

Tohto osudného dňa, mladý pastier menom Luka vedel, že je na čase skryť svoju rodinu. Doma mali skrytú pivnicu, v ktorej sa schovávali každý rok, ale tentokrát sa Luka rozhodol čeliť tejto nočnej more. Chcel zistiť, čo sa skutočne deje, a ak je to možné, zastaviť to.

Vyzbrojený svätenou vodou, ktorú mu dal miestny mních, a ostrým mečom sa Luka vybral do lesa. Keď zapadlo slnko, začal počuť strašidelné zvuky – nariekanie, skučanie a chrápanie. Nasledoval ich zvuk až k opustenému oltáru, ktorý bol obklopený tancujúcimi zombíkmi.

V strede tohto tanca stál starý kňaz v čiernych rúchach, ktorý vykrikol kliatby a obradné zaklínadlá. Luka pochopil, že tento kňaz je zdrojom tejto kliatby. Bez váhania vrhol svätenú vodu na oltár, a zombíci sa začali búriť. Kňaz vrieskal v agónii, keď jeho telo začalo horieť.

Luka použil meč, aby odrazil útoky zombíkov, ktorí sa naňho hnali v zúrivom bese. Bitka trvala hodiny, ale nakoniec Luka zvíťazil, keď posledný zombík padol k zemi.

Keď sa prvé slnečné lúče začali objavovať na obzore, Luka sa vrátil do dediny a našiel svoju rodinu v bezpečí. Kliatba bola zlomená, ale dedina už nikdy nebola rovnaká.

Hoci uplynulo mnoho storočí, do dnes sa ľudia vyhýbajú tejto dedine. Legenda o Lukovi a jeho odvahe sa rozšírila, ale nikto už nechcel riskovať, či kliatba skutočne zmizla navždy.

A tak, v tieni hustých lesov južnej Európy, leží opustená dedina, ktorá stále pripomína temné časy, keď mŕtvi vstávali zo svojich hrobov a ničili všetko, čo im stálo v ceste.Posledné príbehy

Pripojte sa k nám pri objavovaní najnovších príbehov